W szkole podstawowej w Krzeszowie odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów klas 1-3. Zajęcia poprowadzili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowie oraz koordynator powiatowy programu Pierwszy Ratownik.
Głównym celem szkolenia była edukacja najmłodszych uczniów w dziedzinie pierwszej pomocy, aby w przyszłości potrafili odpowiednio reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Program miał na celu rozwijanie świadomości i umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej. Ratownicy przypomnieli, że już wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia to udzielenie pierwszej pomocy. a
Szkolenie było podzielone na kilka bloków tematycznych, z których każdy dotyczył innego aspektu pierwszej pomocy:
Druhowie zaprosili już najmłodszych uczniów do swojej remizy na zwiedzanie i pokaz sprzętu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze