Jest szansa na powrót ruchu na most nad Bobrem w Marciszowie, przed przejazdem kolejowym. Most prowadzi m.in do wodociągów. Został wyłączony z eksploatacji ze względu na stan techniczny.
Gmina Marciszów, do której należy most, uzyskał dotację z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dotacja to 6,375 mln zł. Gmina ma dołożyć 1,125 mln zł. Dokładne kwoty znane będę po przetargu. Na razie musi powstać dokumentacja. Na zrealizowanie całego zadania gmina ma czas do końca listopada 2025 roku.
Most ma 54 metry długości. W przeszłości odbywa się nim normalny ruch. Ze względu na zły stan techniczny, został wyłączny z eksploatacji, a nadzór budowlany nakazał wykonanie remontu. Dodatkowo pod mostem przebiegają instalacje wodociągowe doprowadzające wodę do Wałbrzycha.
Wójt Wiesław Cepielik ma nadzieję, że po remoncie mostem będzie można przejechać. Wprowadzony zostanie jednak ruch jednokierunkowy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze