Reklama

Orszak Trzech Króli w Chełmsku Śląskim

Już po raz siedemnasty ulicami Chełmska Śląskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Zakończył się inscenizacją złożenia darów i pokłonów Świętej Rodzinie.

Inscenizację tradycyjnie przygotowali parafianie. Po mszy świętej z kościoła wyszedł orszak. Na rynku do wiernych dołączyli Trzech Królowie, w tych rolach wystąpiły dzieci na koniach. Orszak przeszedł wokół rynku i wrócił do żywej szopki przy kościele. W tym miejscu Świętej Rodzinie przekazane zostały dary. Zorganizowane zostało wspólne kolędowanie.

Reklama

Podczas funkcjonowania żywej szopki w Chełmsku Śląskim zbierane są pieniądze na remont kościoła św. Anny. W tym roku zebrano ok. 2500 zł na wymianę okien w wieży.
 

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama