Już po raz siedemnasty ulicami Chełmska Śląskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Zakończył się inscenizacją złożenia darów i pokłonów Świętej Rodzinie.
Inscenizację tradycyjnie przygotowali parafianie. Po mszy świętej z kościoła wyszedł orszak. Na rynku do wiernych dołączyli Trzech Królowie, w tych rolach wystąpiły dzieci na koniach. Orszak przeszedł wokół rynku i wrócił do żywej szopki przy kościele. W tym miejscu Świętej Rodzinie przekazane zostały dary. Zorganizowane zostało wspólne kolędowanie.
Podczas funkcjonowania żywej szopki w Chełmsku Śląskim zbierane są pieniądze na remont kościoła św. Anny. W tym roku zebrano ok. 2500 zł na wymianę okien w wieży.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze