Reklama

Odpust na Śnieżce

Święty Wawrzyniec jest patronem przewodników sudeckich i ratowników GOPR. Uważa się także, że, podobnie jak św. Florian, chroni od pożarów i pomaga w poparzeniach.



Dzisiaj (niedziela, 10 sierpnia) kilkaset osób uczestniczyło we mszy odpustowej ku czci św. Wawrzyńca. Wydarzenie miało miejsce o godz. 12.00 na szczycie Śnieżki. Ze względu na bardzo dużą liczbę osób, ołtarz tradycyjnie zlokalizowano naprzeciw kaplicy św. Wawrzyńca, tuż przy obserwatorium meteorologicznym.

We mszy odpustowej, poza przewodnikami i kandydatami na przewodników, uczestniczyli ratownicy górscy, członkowie PTTK, sygnaliści (trębacze) z dwóch kół łowieckich, pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Śnieżka i innych instytucji, naukowcy, turyści, przedstawiciele władz krajowych oraz regionalnych i lokalnych władz samorządowych, a także mieszkańcy regionu.

Polsko-czeską mszę odpustową w intencji ludzi gór odprawiło wspólnie kilku kapłanów pod przewodnictwem Jana Vokála ? biskupa ordynariusza z diecezji Hradec Kralove. Mszę koncelebrowali m.in. Stefan Cichy ? biskup legnicki senior i Zbigniew Kiernikowski ? biskup legnicki, który wygłosił homilię. Po mszy wyruszono do Kotła Łomniczki, aby pomodlić się przy Symbolicznym Cmentarzu Ofiar Gór.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama