Przewodnicząca rady miasta Kamienna Góra Violetta Majak wprowadziła podczas dzisiejszej sesji nowy zwyczaj. O zmianie zapomniała chyba uprzedzić kolegów i koleżanki z rady.
Jednymi z pierwszych punktów porządku obrad są informacje burmistrza i przewodniczącego rady o działalności podejmowanej pomiędzy sesjami. Podczas dzisiejszej sesji sprawozdanie nieobecnego na posiedzeniu burmistrza Janusza Chodasewicza przedstawił sekretarz. Po wystąpieniu radny Sławomir Sławiński chciał zabrać głos, ale przewodnicząca zdecydowanie stwierdziła, że po informacjach nie ma przewidzianej dyskusji.
To nowość, na poprzednie sesji sama przewodnicząca komentowała informację burmistrza. W dyskusji brali również udział inni radni. Dyskusja po informacjach wójtów, burmistrzów czy starosty praktykowana jest również w innych samorządach. Pozwala radnym na doprecyzowanie otrzymanych informacji.
Miejscy radni odnieśli się do informacji burmistrza w innych punktach porządku obrad.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze