W Domu Kultury w Lubawce wręczone zostały Lubawskie Orły nagrody burmistrza Lubawki dla najlepszych uczniów. Nagrody przyznawane są za osiągnięcia naukowe oraz w sporcie i sztuce.
W tym roku nagrodzonych zostało siedmioro uczniów z gminnych szkół. Część uczniów odebrała nagrody osobiście, za niektórych Orła odebrali rodzice, dziadkowie, czy dyrektorzy szkół.
Złotego Orła w kategorii nauka otrzymała Oliwia Migacz. Uczennica chełmskiej szkoły uzyskała średnią ocen 5,28. Była przewodniczącą samorządu uczniowskiego, laureatką ogólnopolskich konkursów Lean Lider i The Big Challenge. Srebrnego Orła otrzymał Szymon Laskowski, uczeń siódmej klasy szkoły w Lubawce. Uzyskał średnią ocen 5,64. Brał udział w konkursach recytatorskich, olimpiadach i zawodach sportowych. Jest harcerzem, działa jako wolontariusz. Brązowym Orłem wyróżniona została Nikola Łukaszczyk, uczennica szóstej klasy szkoły w Miszkowicach. Uzyskała średnią ocen 5,42. Brała udział w konkursach i zawodach sportowych, działała w samorządzie uczniowskim.
Wszystkie Orły w kategorii sport trafiły w ręce uczniów szkoły z Lubawki. Złotego Orła przyznano Hannie Dereń, ósmoklasistce, startującej w zawodach biathlonu letniego i zimowego. Hanna uzyskała średnią ocen 5,39. Srebrnego Orła odebrała szóstoklasistka Aleksandra Kalińska. Motocyklistka (enduro) i karateka uzyskała średnią ocen 4,92. Brązowym Orłem nagrodzony został Mateusz Wyrostek. Czwartoklasista trenuje karate, uzyskał średnią ocen 5,08.
Złotego Orła w kategorii osiągnięcia artystyczne odebrała Vanessa Mrówka, uczennica szóstej klasy szkoły w Lubawce. Uzyskała średnią ocen 5,31. Brała udział w konkursach plastycznych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze