Dzisiaj (czwartek, 20 marca) w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kamiennogórskim gimnazjalistom.
Stypendia przyznane zostały na osiągnięcia naukowe i sportowe w pierwszym półroczu. Pieniądze na wypłatę pochodzą z budżetu miasta. Stypendium za osiągnięcia naukowe to 500 zł, za sportowe maksymalnie 300 zł.
W pierwszym półroczu najlepszą gimnazjalistką, a jednocześnie najlepszą uczennicą klas pierwszych okazała się Martyna Kiełbasa z klasy Ic Gimnazjum nr 2, która może pochwalić się średnią ocen 5,79. Wśród drugoklasistów najlepszy okazał się Bartłomiej Krupowicz klasa IIa z Gimnazjum nr 2 (5,73), a wśród trzecioklasistów Natalia Szczepanek z klasy IIIb Gimnazjum nr 2 (5,46).
Stypendia otrzymali również: Inez Kwiatkowska, Kacper Trząsalski, Dawid Żywczak, Sandra Skrzypczak, Katarzyna Żelazko (wszyscy z Gimnazjum nr 1) oraz Klaudia Hnatiuk, Zuzanna Kmiecik, Dariusz Smoleń, Adam Szawłowski, Maria Dębska, Magdalena Kurkowska, Małgorzata Kurkowska, Sandra Kuzar, Natan Marczak, Martyna Michalska, Paulina Sobota, Wiktor Stankowski, Wojciech Bednarz, Aleksandra Buława, Maciej Drożdżowski, Małgorzata Filip, Anna Frączkowska, Aleksandra Damasiewicz, Bartosz Damasiewicz, Aleksandra Rogowska, Martyna Sadowska, Natalia Skoczylas, Jakub Szydłowski, Dominika Trela, Dagmara Mitro, Dominika Wechman, Natalia Miara, Łukasz Mućwiski, Agnieszka Zięba, Magdalena Żabska, Aleksandra Karwala, Beata Regner i Oliwia Pietrukiewicz (wszyscy z Gimnazjum nr 2).
Stypendia za wyniki sportowe otrzymali: Michał Stec i Krzysztof Strukowski.
Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze