Reklama

Ministerstwo Zdrowia: 15 190 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 186 osób z COVID-19

Badania potwierdziły 15 190 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Zmarło 186 osób z COVID-19 ? poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.
Rok temu tego samego dnia resort informował o 27 086 przypadkach zakażeń i o 445 zgonach.

Nowe zakażenia ? jak przekazało ministerstwo ? wykryto u osób z województw: mazowieckiego (3470), lubelskiego (1783), śląskiego (1025), podlaskiego (991), łódzkiego (893), wielkopolskiego (856), małopolskiego (854), zachodniopomorskiego (854), dolnośląskiego (853), pomorskiego (718), kujawsko-pomorskiego (713), podkarpackiego (708), warmińsko-mazurskiego (556), świętokrzyskiego (284), lubuskiego (259) i z opolskiego (229).

Resort podał, że w informacjach o 144 zakażeniach nie wskazano adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.

Reklama

Na COVID-19 zmarło 40 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami ? 146 chorych.

Tydzień temu, 30 października, Ministerstwo Zdrowia informowało o 9798 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 115 osób z COVID-19.

Łącznie od 4 marca ub. r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 091 713 przypadków. Zmarły 77 733 osoby z COVID-19. (PAP)

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama