W lutym samorządowcy z Lubawki uchwalili wysokość opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Dzisiaj podobną uchwałę podjęli samorządowcy z Marciszowa. Jaką kwotę przyjęli.
Rejestr żłobków i klubów dziecięcych prowadzić ma gmina. Rejestr dostępny ma być w Biuletynie Informacji Publicznej danej gminy. Zgodnie z przepisami za prostą czynność wpisu do rejestru gminie przysługuje prawo pobierania opłaty. Maksymalna stawka to 1000 zł.
W lutym w Lubawce radni zgodzili się na maksymalną stawkę.
Dzisiaj podobna uchwała trafiła na sesję w Marciszowie. Tamtejsi samorządowcy okazali się bardziej przyjaźni mieszkańcom. Za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych gmina pobierać będzie 500 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze