Reklama

Lubawka - gmina bogatych ludzi?

W lutym pisaliśmy o wyjątkowo drogiej benzynie na stacji w Lubawce, dzisiaj informujemy o drogiej usłudze w lubawskim urzędzie.

Zobacz także:

Na lutowej sesji radni rozważali przyjęcie uchwały określającej wysokość opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Kluby dziecięce mogą zapewnić opiekę 3-5 dzieci, podobnie jak prywatne żłobki mogą uzupełnić lukę w opiece nad dziećmi. W gminie Lubawka nie ma bowiem samorządowego żłobku.

Kluby dziecięce działają na podstawie ustawy, w której określona została również maksymalna opłata za wpis do rejestru prowadzonego przez burmistrza. Gmina zwolniona jest z takiej opłaty. Maksymalna stawka określona w ustawie to 1000 zł. Jaką opłatę zaakceptowali lubawscy samorządowcy. Maksymalną 1000 zł za wpis. Dla gminy, której budżet to kilkadziesiąt milionów złotych, wpłata 1000 zł od przedsiębiorcy to niewielka kwota. Dla kogoś, kto zakłada firmę taka danina dla samorządu może być znaczącym wydatkiem.

Reklama

Za przyjęciem uchwały było 12 radnych, wszyscy obecni na sesji.

Ceny na stacji paliw w Lubawce wróciła do normy. Czy samorządowcy zmienią swoją decyzję?

Aktualizacja 17:53
W Klubie dziecięcym z opieki korzystać może do 30 dzieci.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/04/2025 17:54
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama