Od dzisiaj strażacy z PSP Kamienna Góra będą wyjeżdżać na akcje nowym średnim wozem ratowniczo- gaśniczym.
Kamiennogórscy strażacy otrzymali średni wóz na podwoziu MAN TGM18.320. Samochód ma napęd na wszystkie cztery koła, napędza go silnik o mocy 320 KM. Pojazd ma zbiornik na 3 000 litrów wody oraz 300 litrów środka pianotwórczego. Kosztował ponad 895 tys. zł.
W PSP Kamienna Góra MAN zastąpi 16-letnie renault. Renault przekazane zostanie do OSP Marciszów.
W tej chwili kamiennogórska jednostka ma dwa wozy średnie MAN i renault oraz ciężkiego MAN-a. Wszystkie wozy spełniają wiekowe kryteria określone dla jednostek PSP. Dzisiejsze wprowadzenie do służby nowego MAN-a kończy etap wymiany wozów w jednostce.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze