Reklama

Maks dla starosty

Radni powiatu kamiennogórskiego ustalili dzisiaj nowe wynagrodzenie starosty. Zrezygnowali z uchwalania swoich diet. Obie zmiany wynikają ze zmian w prawie.

Maksymalne wynagrodzenie starosty powiatu wielkości powiatu kamiennogórskiego to 10 250 zł wynagrodzenia zasadniczego, 3 150 zł dodatku funkcyjnego i 30% dodatku specjalnego. Do tej kwoty trzeba doliczyć tzw. wysługę lat. Wszystkie kwoty są kwotami brutto. Radni mogliby te składniki obniżyć do 80%, ale większość postanowiła przyznać Jarosławowi Gęborysowi maksymalne wynagrodzenie. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 11 radnych, 1 był przeciwko, 4 wstrzymało się od głosu.

Uchwała będzie obowiązywać od 1 sierpnia 2021 roku. Do tej pory wynagrodzenie zasadnicze starosty wynosiło 4 700 zł, dodatek funkcyjny 1 900 zł, dodatek specjalny 40%.

Reklama

Radni mieli ustalić również nową wysokość swoich diet, ale projekt uchwały usunięty został z porządku obrad. Radni będą musieli do tematu wrócić lub decyzję podejmie wojewoda.

fot. archiwum

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama