Reklama

Magistrala rowerowa ma połączyć gminy

Siedem samorządów regionu kamiennogórskiego i wałbrzyskiego zamierza zaprojektować i wybudować magistralę rowerową, która połączy Szczawno-Zdrój z granicą państwa w Lubawce. Obok miasta Kamienna Góra do inicjatywy przystąpiły gminy: Boguszów-Gorce, Kamienna Góra (gmina wiejska), Lubawka, Szczawno-Zdrój, Stare Bogaczowice i Czarny Bór.

Około 20-kilometrowa magistrala ma przebiegać przez teren wszystkich tych gmin. Odcinek kamiennogórski ma liczyć ok. 3 kilometrów i będzie łączył się z istniejącą ścieżką rowerową, poprowadzoną po dawnym nasypie w kierunku Krzeszowa.

- Spotkaliśmy się dziś w Boguszowie-Gorcach. Zapoznaliśmy się ze wstępnie proponowanym przebiegiem ścieżki. Koszty budowy zostały oszacowane na ponad 20 mln zł – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. - Liderem projektu została gmina Czarny Bór. Chcielibyśmy go sfinansować ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji – dodaje burmistrz Chodasewicz.

Reklama

Magistrala łącząca gminy ma stanowić przede wszystkim alternatywę dla dojazdu drogami, po których poruszają się pojazdy mechaniczne. Bezpieczny przebieg ścieżki ma skłaniać do wyboru roweru jako środka komunikacji np. przy dojazdach do pracy.

Uczestnicy projektu w tym roku chcieliby zamknąć dokumentację budowlaną i w kolejnym roku przystąpić do budowy.

fot. gmina Boguszów-Gorce

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama