Dzisiaj (wtorek, 30 czerwca) przed sesją rady w Lubawce wręczone zostały Złote, Srebrne i Brązowe Orły za osiągnięcia w nauce, sporcie i sztuce. Nagrody finansowe przyznawane są uczniom szkół podstawowych i gimnazjów.
Złotego Orła za osiągnięcia w nauce otrzymała Dagmara Telega, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Lubawce (średnia ocen 5,91). Wśród gimnazjalistów Złotego Orła odebrał Hubert Obrzut z klasy III Gimnazjum w Lubawce (średnia 6.0, Orła otrzymał po raz piąty, finalista dwóch konkursów "zDolny Ślązak", laureat "zDolnego Ślązaka" z matematyki)
Srebrnego Orła za osiągnięcia w nauce odebrała Dominika Dominiak z klasy V Szkoły Podstawowej w Chełmsku Śląskim (średnia 5,80). Taką samą nagrodę otrzymała Joanna Gumulak z klasy II Gimnazjum w Chełmsku Śląskim (średnia 5,67).
Wiktoria Król (średnia 5,73) z klasy VI Szkoły Podstawowej w Miszkowicach otrzymała Brązowego Orła za wyniki w nauce. Wśród gimnazjalistów Brązowego Orła otrzymała Kinga Cieślak z klasy II Gimnazjum w Chełmsku Śląskim (średnia 5,40).
Wśród sportowców Złotego Orła otrzymał kolarz MTB Ernest Cebula (klasa VI Szkoły Podstawowej w Lubawce). Srebrnym Orłem wyróżniony został, trenujący oyama karate, Kamil Cedzidło z klasy V Szkoły Podstawowej w Lubawce. Brązowego Orła odebrała Marcelina Kondoł z klasy IV Szkoły Podstawowej w Lubawce doceniona za wyniki w rywalizacji kolarzy MTB.
Za osiągnięcia artystyczne Złotym Orłem wyróżniony został Konrad Jawor (klasa I Gimnazjum w Lubawce), a Srebrnym Orłem Sara Niciejewska (klasa VI Szkoły Podstawowej w Lubawce). Oboje są tancerzami w lubawskim zespole Rise of the Sun.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze