W dniu 11 stycznia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce odbyło się uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022, w którym uczestniczyli uczniowie trzech klas, którzy brali aktywny udział w tegorocznym „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu powiatu kamiennogórskiego” który organizowany był przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.
Uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022, które pierwotnie miało się odbyć 15 grudnia 2022 r. przeprowadzono w świetlicy szkolnej. Na tradycyjne od lat „turystyczne święto” młodych turystów o godz. 8.00 przybyli uczniowie klas II b, III c oraz VIII a - członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wraz ze swoimi wychowawczyniami –
Otwarcia Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego dokonała dyrektor ZS-P Ewa Talaga, która pogratulowała uczniom oraz ich opiekunkom rozwijania zainteresował turystyczno-krajoznawczych, zdobywania nowych wiadomości krajoznawczo-przyrodniczych życząc jednocześnie wielu przygód w trakcie wypraw turystycznych w 2023 roku.
Następnie uczestnicy podsumowania zobaczyli okolicznościowe prezentacje wraz ze slajdami prezentującymi zdjęcia z ich turystycznych eskapad od września 2021 r. do grudnia 2022r. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych, które zapoczątkowali 2 września 2021 r. ówcześni siódmoklasiści pieszą wycieczką szlakami turystycznymi Gminy Lubawka, a zakończyli uczniowie dwóch młodszych klas 7 grudnia 2022 r. uczestnicząc w ciekawych warsztatach malowania na szkle oraz zwiedzaniu Huty Szkła Krystalicznego „Julia” w Piechowicach. Wspólne oglądanie prezentowanych na slajdach zdjęć z odbytych wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych wywoływało wśród uczniów wiele emocji oraz radości, szczególnie w momentach gdy rozpoznawali na nich siebie.
Po wspomnieniach z odbytych wycieczek ph. „Przeżyjmy to jeszcze raz” wszystkim aktywnie uczestniczącym w różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych w minionym okresie dyrektor szkoły Ewa Telega wraz wicedyrektorami Ewą Kogut i Łukaszem Winczą wręczyli okolicznościowe dyplomy indywidualne, podpisane przez Starostę Kamiennogórskiego Jarosława Gęborysa oraz upominki rzeczowe w postaci długopisów z grawerem, kart pamiątkowych Karkonosze Góry Izerskie, przewodników Rudawy Janowickie, map Polska Parki Narodowe z kolorowanką oraz map laminowanych Karkonosze.
Także ich opiekunki otrzymały wyróżnienia za aktywne popularyzowanie turystyki i krajoznawstwa regionu wśród młodzieży szkolne. Monikę Fedoruk i Magdalenę Winter uhonorowano Dyplomami Zarządu Głównego PTSM, Agnieszka Król otrzymała Dyplom Honorowy Zarządu Oddziału PTSM w Kamiennej Górze, a Marta Kwiatkowska Dyplom Podziękowanie Zarządu Oddziału PTSM w Kamiennej Górze. Oprócz dyplomów wyróżnione osoby oraz dyrektor szkoły Ewa Telega i Ewa Bienias otrzymały upominki rzeczowe, w tym tradycyjne od 2015 r „kubki turystyczne” Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022. Również Jerzy Rubach otrzymał upominki rzeczowe wraz z podziękowaniem od uczestników wycieczek turystyczno-krajoznawczych.
Kolejne przeniesione z grudnia z powodu szalejącej grypy i niedomagań zdrowotnych głównego animatora turystyki szkolnej w szkołach podstawowych powiatu kamiennogórskiego przeprowadzone zostaną 16 stycznia 2023 r. w Krzeszowie, 18 stycznia 2023 r. w Szarocinie oraz 19-20 stycznia 2023 r. w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza.
Łącznie z Podsumowaniem Szkolnego Sezonu Turystycznego, w piętnastu działaniach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego uczestniczyło ogółem 425 uczestników, którzy planują już kolejne wyprawy edukacyjne i turystyczno-krajoznawcze w 2023 r., w którym kamiennogórski Oddział PTSM będzie obchodził XXV-lecie swojej działalności na rzecz rozwoju turystyki szkolnej oraz zainteresowań krajoznawczo-przyrodniczych młodych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.
.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze