Reklama

Lubawscy młodzi turyści podsumowali Szkolny Sezon Turystyczny 2022

W dniu 11 stycznia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce odbyło się uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022, w którym uczestniczyli uczniowie trzech klas, którzy brali aktywny udział w tegorocznym „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu powiatu kamiennogórskiego” który organizowany był przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

Uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022, które pierwotnie miało się odbyć 15 grudnia 2022 r. przeprowadzono w świetlicy szkolnej. Na tradycyjne od lat „turystyczne święto” młodych turystów o godz. 8.00 przybyli uczniowie klas II b, III c oraz VIII a - członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wraz ze swoimi wychowawczyniami –

Otwarcia Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego dokonała dyrektor ZS-P Ewa Talaga, która pogratulowała uczniom oraz ich opiekunkom rozwijania zainteresował turystyczno-krajoznawczych, zdobywania nowych wiadomości krajoznawczo-przyrodniczych życząc jednocześnie wielu przygód w trakcie wypraw turystycznych w 2023 roku.

Reklama

Następnie uczestnicy podsumowania zobaczyli okolicznościowe prezentacje wraz ze slajdami prezentującymi zdjęcia z ich turystycznych eskapad od września 2021 r. do grudnia 2022r. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych, które zapoczątkowali 2 września 2021 r. ówcześni siódmoklasiści pieszą wycieczką szlakami turystycznymi Gminy Lubawka, a zakończyli uczniowie dwóch młodszych klas 7 grudnia 2022 r. uczestnicząc w ciekawych warsztatach malowania na szkle oraz zwiedzaniu Huty Szkła Krystalicznego „Julia” w Piechowicach. Wspólne oglądanie prezentowanych na slajdach zdjęć z odbytych wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych wywoływało wśród uczniów wiele emocji oraz radości, szczególnie w momentach gdy rozpoznawali na nich siebie. 

Po wspomnieniach z odbytych wycieczek ph. „Przeżyjmy to jeszcze raz” wszystkim aktywnie uczestniczącym  w różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych w minionym okresie dyrektor szkoły Ewa Telega wraz wicedyrektorami  Ewą Kogut i Łukaszem Winczą wręczyli okolicznościowe dyplomy indywidualne, podpisane przez Starostę Kamiennogórskiego Jarosława Gęborysa oraz upominki rzeczowe w postaci długopisów z grawerem, kart pamiątkowych Karkonosze Góry Izerskie, przewodników Rudawy Janowickie, map Polska Parki Narodowe z kolorowanką oraz map laminowanych Karkonosze.  

Reklama

Także ich opiekunki otrzymały wyróżnienia za aktywne popularyzowanie turystyki i krajoznawstwa regionu wśród młodzieży szkolne. Monikę Fedoruk i Magdalenę Winter uhonorowano Dyplomami Zarządu Głównego PTSM, Agnieszka Król otrzymała Dyplom Honorowy Zarządu Oddziału PTSM w Kamiennej Górze, a Marta Kwiatkowska Dyplom Podziękowanie Zarządu Oddziału PTSM w Kamiennej Górze. Oprócz dyplomów wyróżnione osoby oraz dyrektor szkoły Ewa Telega i Ewa Bienias otrzymały upominki rzeczowe, w tym tradycyjne od 2015 r „kubki turystyczne” Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022. Również Jerzy Rubach otrzymał upominki rzeczowe wraz z podziękowaniem od uczestników wycieczek turystyczno-krajoznawczych.  

Kolejne przeniesione z grudnia z powodu szalejącej grypy i niedomagań zdrowotnych głównego animatora turystyki szkolnej w szkołach podstawowych powiatu kamiennogórskiego przeprowadzone zostaną 16 stycznia 2023 r. w Krzeszowie, 18 stycznia 2023 r. w Szarocinie oraz 19-20 stycznia 2023 r. w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza.

Reklama

Łącznie z Podsumowaniem Szkolnego Sezonu Turystycznego, w piętnastu działaniach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego uczestniczyło ogółem 425 uczestników, którzy planują już kolejne wyprawy edukacyjne i turystyczno-krajoznawcze w 2023 r., w którym kamiennogórski Oddział PTSM będzie obchodził XXV-lecie swojej działalności na rzecz rozwoju turystyki szkolnej oraz zainteresowań krajoznawczo-przyrodniczych młodych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.  

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama