Zakończyła się Krajowa Wystawa Filatelistyczna Kamienna Góra 2014. Kolekcje można było oglądać w hali sportowe ZSZiO w Kamiennej Górze od 5 czerwca. Dzisiaj (niedziela, 8 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie wystawy i wręczenie nagród.
Grand Prix wystawy - kryształowy puchar ufundowany przez Iwonę Krawczyk, radną sejmiku województwa dolnośląskiego oraz rower ufundowany przez Stanisława Szmajdzińskiego, wójta gminy Kamienna Góra - otrzymał Walery Andrejuk, filatelista z Białorusi, który wystawił eksponat "Las i człowiek razem przez wieki".
Nagrody specjalne otrzymali: Tadeusz Zawera (Oława) "Polska-Polen 1944-1952", Ryszard Zienkiewicz (Sopot) "Znaki Pocztowe Stargardu do 1920 roku", Krzysztof Witek (Warszawa) "Majdanek - korespondencja obozowa niemy świadek tragicznych losów więźniów", Paulina Ondrejkova (Zlin, Czechy) "National Nature Reserve Certnoryje and its Flora". Gratulacje jury i wyróżnienie za najlepszy eksponat regionalny otrzymał Hans Joachim Kuhnert (Kamienna Góra) "Sportowy połów ryb".
Przyznane zostały również wyróżnienia w klasach konkursowych.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze