Reklama

Kasa dla samorządów

Dzisiaj (czwartek, 25 czerwca) minister Marzena Machałek przekazała staroście Jarosławowi Gęborysowi pieniądze dla samorządów przyznane w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

 

Minister podkreślała, że fundusz powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy jako forma pomocy dla samorządów w czasie epidemii koronawirusa.

Samorządy z powiatu kamiennogórskiego otrzymały 6,2 mln zł. Pieniądze przyznawane były według algorytmu uwzględniającego m.in. liczbę mieszkańców i ich zamożność. Lubawka, Marciszów oraz powiat kamiennogórski otrzymały po 500 tys. zł, gmina Kamienna Góra 1,2 mln zł, miasto Kamienna Góra 3,4 mln zł. Pieniądze mogą być wykorzystane na wkłady własne do inwestycji, zarówno tych już trwających, jak i planowanych. Wnioski samorządy będą mogły składać na początku sierpnia, wypłaty nastąpią po zakończeniu inwestycji. Pieniądze będą mogły być wykorzystane również w przyszłym roku.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama