Reklama

Jednogłośnie za

Podczas dzisiejszej sesji rada gminy rozważała przyjęcie budżetu gminy na 2023 rok. Zaskoczenia nie było.

Dochody gminy na 2023 rok zaplanowane zostały w wysokości 50,6 mln zł, wydatki 60,4 mln zł.

Na inwestycje gmina chce wydać 16,5 mln zł, z czego 8,3 mln zł to środki pozyskane. Główne zadania to rozbudowa lub modernizacji sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w Krzeszowie, Lipienicy i Ogorzelcu, budowa wieży widokowej, remizy OSP Pisarzowice, szatni przy boisku w Leszczyńcu.

W 2023 roku wójt zaplanował zaciągnięcie 3,8 mln zł kredytów. Jeśli plan ten zostanie zrealizowany, zadłużenie gminy na koniec 2023 roku wyniesie 8,4 mln zł.

Reklama

Za przyjęciem budżetu byli wszyscy (14) radni obecni na sesji.

fot. relacja wideo z sesji

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama