Z okazji obchodów 60-lecia powstania Koła Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze dr Piotr Gryszel zorganizował konferencję "Zarys dziejów turystyki i przewodnictwa w Sudetach". Wydarzenie miało miejsce w dniu 9.11.2013 roku na jeleniogórskim Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zorganizowano je w ramach projektu "Rola przewodników sudeckich w edukacji młodzieży, rozwoju turystyki górskiej i promocji Sudetów".
W konferencji uczestniczyli przewodnicy sudeccy i beskidzcy, działacze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, ludzie gór, przyrodnicy, przedstawiciele władz krajowych i samorządowych oraz innych instytucji, studenci i doktoranci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, mieszkańcy gmin karkonoskich i regionu.
Podczas konferencji dyskutowano m.in. o turystyce czeskiej w Karkonoszach i jej twórcach, Duchu Gór, szkle pamiątkowym z Karkonoszy, rozwoju sieci schronisk młodzieżowych i kształtowaniu sieci turystycznych szlaków pieszych w Sudetach, zamkach sudeckich, archeologicznych odkryciach na obszarach górskich w Sudetach.
W dyskusji uczestniczyli m.in. prof. dr hab. Krzysztof R. Mazurski, prof. dr hab. Romuald M. Łuczyński, prof. UE dr hab. Jacek Potocki, dr hab. Tomasz Przerwa, PaedDr. Jan Luštinec, dr Przemysław Wiater, dr Piotr Gryszel, mgr Ivo Łaborewicz, mgr Justyna Wierzchucka, mgr Tomasz Miszczyk, mgr Jarosław Szczyżowski.
? Większość referatów zaprezentowanych na konferencji zostanie opublikowana w kolejnym numerze "Karkonosza", którego wydawanie zamierzamy wznowić z Tomaszem Dudziakiem w porozumieniu ze Studenckim Kołem Przewodników Sudeckich we Wrocławiu ? oznajmił dr Piotr Gryszel z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze