Podczas dzisiejszej sesji rada gminy Kamienna Góra rozważała zmianę wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych.
Zasada rozliczania opłaty nie zmienia się. Mieszkańcy nadal będą płacić od osoby. W domkach jednorodzinnych nadal obowiązywać będzie zniżka w opłacie w wysokości 2 zł. Przyczyną zaproponowanej podwyżki są rosnące opłaty za odbiór odpadów. Przy obecnej stawce system zbiórki odpadów przestał się bilansować.
Od 1 sierpnia mieszkańcy gminy będą płacić za odbiór odpadów 35 zł miesięcznie od osoby. Za przyjęciem nowej stawki zagłosowało 13 radnych, wszyscy obecni na sesji.
Do tej pory, od stycznia 2022 roku, stawka za odbiór odpadów w gminie wynosiła 30 zł.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze