Od 1 stycznia 2026 roku wzrośnie stawka opłaty za odbiór odpadów na terenie gminy Marciszów. Obecna stawka obowiązywała od 1 stycznia 2025.
W tej chwili mieszkańcy gminy Marciszów płacą 30 zł od osoby za odbiór odpadów. Według informacji skarbniczki gminy, wpływy nie pokrywają kosztów. W tym roku gmina będzie musiała dołożyć do funkcjonowania systemu odbioru odpadów ok. 250 tys. zł.
Zobacz także:
Z wyliczeń urzędników wynika, że pokrycie wszystkich kosztów systemu możliwe byłyby przy stawce 38 zł od osoby. Tak duża podwyżka nie została jednak zaproponowana. Zgodnie z projektem uchwały od 1 stycznia 2026 roku stawka wzroście do 35 zł od osoby miesięcznie. Gospodarstwa domowe składające się z 4 lub więcej osób zapłacą 132 zł miesięcznie. Nadal obowiązywać będzie zniżka za posiadanie kompostownika - 2 zł od osoby lub 8 zł od gospodarstwa domowego. Za przyjęciem takiej uchwały zagłosowało 12 radnych, wszyscy uczestniczący w obradach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze