Reklama

Mieszkańcy gminy Marciszów zapłacą więcej za śmieci

Od 1 stycznia 2026 roku wzrośnie stawka opłaty za odbiór odpadów na terenie gminy Marciszów. Obecna stawka obowiązywała od 1 stycznia 2025.

W tej chwili mieszkańcy gminy Marciszów płacą 30 zł od osoby za odbiór odpadów. Według informacji skarbniczki gminy, wpływy nie pokrywają kosztów. W tym roku gmina będzie musiała dołożyć do funkcjonowania systemu odbioru odpadów ok. 250 tys. zł.

Zobacz także:

Z wyliczeń urzędników wynika, że pokrycie wszystkich kosztów systemu możliwe byłyby przy stawce 38 zł od osoby. Tak duża podwyżka nie została jednak zaproponowana. Zgodnie z projektem uchwały od 1 stycznia 2026 roku stawka wzroście do 35 zł od osoby miesięcznie. Gospodarstwa domowe składające się z 4 lub więcej osób zapłacą 132 zł miesięcznie. Nadal obowiązywać będzie zniżka za posiadanie kompostownika - 2 zł od osoby lub 8 zł od gospodarstwa domowego. Za przyjęciem takiej uchwały zagłosowało 12 radnych, wszyscy uczestniczący w obradach.

Reklama


 

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama