12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady. W ubiegłych latach w Kamiennej Górze organizowana była m.in. fiesta na stadionie.
W Muzeum prowadzony był wykład zatytułowany "Apteka pachnąca czekoladą i pomarańczami".
Ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Wcześniej ciemny napój znali Majowie i Aztekowie. Pierwsza tabliczka czekolady powstała w Niemczech.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze