Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnęło wyniki kolejnych konkursów na programy za rok 2021. Ich beneficjentem w Powiecie Kamiennogórskim została parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie.
Krzeszowska parafia pozyskała dofinansowanie w łącznej kwocie 425 500 zł z trzech różnych programów. Największe środki (280 000 zł) pochodzić będą z programu ?Infrastruktura kultury? na dwuletnie zadanie polegające na adaptacji barokowej plebanii w Krzeszówku na centrum edukacyjno-kulturalne krzeszowskiego opactwa. Ministerstwo wesprze kwotą 61 000 zł organizację Festiwalu Krzeszów 2021 w ramach programu ?Kultura dostępna?. Kolejne środki (84 500 zł) bazylika otrzyma z programu ?Wspieranie działań muzealnych? na dwa projekty: modernizację wystawy stałej "Skarby Opactwa w Krzeszowie" w Mauzoleum Piastów Śląskich oraz kontynuację konserwacji zbiorów muzeum opactwa.
?Krzeszowskie sanktuarium to wyjątkowe miejsce, nie tylko w Powiecie Kamiennogórskim, ale też w skali całego kraju. Rządowe środki płynące do Krzeszowa to zasługa zaangażowania ks. proboszcza i jego współpracowników, którzy realizują szereg godnych wsparcia przedsięwzięć.? ? skomentował senator Krzysztof Mróz.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze