Reklama

Dotacje dla Krzeszowskiego Sanktuarium

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnęło wyniki kolejnych konkursów na programy za rok 2021. Ich beneficjentem w Powiecie Kamiennogórskim została parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie.

Krzeszowska parafia pozyskała dofinansowanie w łącznej kwocie 425 500 zł z trzech różnych programów. Największe środki (280 000 zł) pochodzić będą z programu ?Infrastruktura kultury? na dwuletnie zadanie polegające na adaptacji barokowej plebanii w Krzeszówku na centrum edukacyjno-kulturalne krzeszowskiego opactwa. Ministerstwo wesprze kwotą 61 000 zł organizację Festiwalu Krzeszów 2021 w ramach programu ?Kultura dostępna?. Kolejne środki (84 500 zł) bazylika otrzyma z programu ?Wspieranie działań muzealnych? na dwa projekty: modernizację wystawy stałej "Skarby Opactwa w Krzeszowie" w Mauzoleum Piastów Śląskich oraz kontynuację konserwacji zbiorów muzeum opactwa.

?Krzeszowskie sanktuarium to wyjątkowe miejsce, nie tylko w Powiecie Kamiennogórskim, ale też w skali całego kraju. Rządowe środki płynące do Krzeszowa to zasługa zaangażowania ks. proboszcza i jego współpracowników, którzy realizują szereg godnych wsparcia przedsięwzięć.? ? skomentował senator Krzysztof Mróz.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama