Wałbrzyski Ośrodek Kultury otrzymał 100 tys. zł dofinansowania na rozwój infrastruktury kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. WOK zakupi nowoczesny sprzęt: oświetleniowy, nagłośnieniowy i komputerowy, co podniesie jakość organizowanych wydarzeń kulturalnych.
WOK złożył także wniosek do Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Ubiega się o ponad 28 tys. zł na zrealizowanie projektu ?Lato w Teatrze?.
Wałbrzych i Hradec Králové są miastami partnerskimi od 20 lat. Kulturalna forma współpracy obu miast przyjęła niemalże charakter ciągły, po tym jak w latach 2011-2013 miejskie instytucje kultury: WOK i Adalbertinum z Hradec Králové zrealizowały kilka wspólnych przedsięwzięć. Efektem tej współpracy jest złożenie kolejnego wspólnego projektu pn. ?Multimedialna kultura: Wałbrzych i Hradec Králové?. Odbędą się plenery fotograficzne, powstanie multimedialna galeria. Środki finansowe na to zadanie w kwocie 20 tys. euro WOK chce pozyskać z Unii Europejskiej, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze