O przeznaczeniu 1 mln zł otrzymanych jako nagroda za najwyższy poziom wyszczepienia w powiecie zadecydują mieszkańcy Kamiennej Góry. Burmistrz Janusz Chodasewicz zaproponuje trzy możliwości.
Kamienna Góra otrzymała 1 mln zł jako gmina o najwyższym wyszczepieniu przeciwko covid-19 w powiecie kamiennogórskim. Radni chcieli te pieniądze przekazać kamiennogórskiemu szpitalowi, ale burmistrz uzależniał to od podpisania przez szpital umowy z policją na badanie osób mających trafić do aresztu. Sprawa trwa już kilka miesięcy.
Dzisiaj burmistrz zaproponował inne rozwiązanie. O przeznaczeniu pieniędzy mają zadecydować mieszkańcy. Burmistrz przedstawi trzy rozwiązania. Pierwsze nazwane Dla mieszkańców to realizacja 10 zadań m.in. stworzenie stołówki i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2, połączenie Szkoły Podstawowej nr 1 ze świetlicą, dokumentacja na przebudowę kortów nad zalewem i boisk przy ul. Ściegiennego, realizacja badań profilaktycznych, zakup komory hiperbarycznej.
Druga propozycja – Dla szpitala – to przekazanie całego miliona na potrzeby szpitala bez warunków dodatkowych.
Trzecie możliwość to przekazania nagrody do wszystkich punktów szczepień proporcjonalnie do liczby zaszczepionych osób.
Głosowanie ma się rozpocząć jutro w mediach społecznościowych miasta oraz w formie ankiet dostępnych np. podczas festynu przy SP1. Głosowanie ma trwać do połowy czerwca. Zabezpieczeniem przed wielokrotnym głosowaniem ma być podawanie numeru PESEL.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze