Reklama

Decyzja mieszkańców

O przeznaczeniu 1 mln zł otrzymanych jako nagroda za najwyższy poziom wyszczepienia w powiecie zadecydują mieszkańcy Kamiennej Góry. Burmistrz Janusz Chodasewicz zaproponuje trzy możliwości.

Kamienna Góra otrzymała 1 mln zł jako gmina o najwyższym wyszczepieniu przeciwko covid-19 w powiecie kamiennogórskim. Radni chcieli te pieniądze przekazać kamiennogórskiemu szpitalowi, ale burmistrz uzależniał to od podpisania przez szpital umowy z policją na badanie osób mających trafić do aresztu. Sprawa trwa już kilka miesięcy.

Dzisiaj burmistrz zaproponował inne rozwiązanie. O przeznaczeniu pieniędzy mają zadecydować mieszkańcy. Burmistrz przedstawi trzy rozwiązania. Pierwsze nazwane Dla mieszkańców to realizacja 10 zadań m.in. stworzenie stołówki i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2, połączenie Szkoły Podstawowej nr 1 ze świetlicą, dokumentacja na przebudowę kortów nad zalewem i boisk przy ul. Ściegiennego, realizacja badań profilaktycznych, zakup komory hiperbarycznej.

Reklama

Druga propozycja – Dla szpitala – to przekazanie całego miliona na potrzeby szpitala bez warunków dodatkowych.

Trzecie możliwość to przekazania nagrody do wszystkich punktów szczepień proporcjonalnie do liczby zaszczepionych osób.

Głosowanie ma się rozpocząć jutro w mediach społecznościowych miasta oraz w formie ankiet dostępnych np. podczas festynu przy SP1. Głosowanie ma trwać do połowy czerwca. Zabezpieczeniem przed wielokrotnym głosowaniem ma być podawanie numeru PESEL.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama