W ramach inicjatywy poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, do gminy Kamienna Góra przekazano łącznie 60 urządzeń służących do wykrywania dymu i tlenku węgla. Wytypowaniem najbardziej potrzebujących rodzin, które otrzymają urządzenia zajmą się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze. Montaż oraz szkolenie z obsługi i konserwacji czujek przeprowadzą strażacy ochotnicy z sześciu jednostek OSP: OSP Pisarzowice, OSP Ogorzelec, OSP Leszczyniec, OSP Janiszów, OSP Ptaszków oraz OSP Krzeszów.
Urządzenia zostały przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przypominamy, że od 1 stycznia 2030 roku wprowadzony zostanie powszechny obowiązek montażu czujek dymu i tlenku węgla we wszystkich domach i mieszkaniach na terenie Polski. To ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony życia mieszkańców.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze