Reklama

https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa

W ramach inicjatywy poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, do gminy Kamienna Góra przekazano łącznie 60 urządzeń służących do wykrywania dymu i tlenku węgla. Wytypowaniem najbardziej potrzebujących rodzin, które otrzymają urządzenia zajmą się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze. Montaż oraz szkolenie z obsługi i konserwacji czujek przeprowadzą strażacy ochotnicy z sześciu jednostek OSP: OSP Pisarzowice, OSP Ogorzelec, OSP Leszczyniec, OSP Janiszów, OSP Ptaszków oraz OSP Krzeszów.

Urządzenia zostały przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przypominamy, że od 1 stycznia 2030 roku wprowadzony zostanie powszechny obowiązek montażu czujek dymu i tlenku węgla we wszystkich domach i mieszkaniach na terenie Polski. To ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony życia mieszkańców.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Więcej o akcji można przeczytać tutaj Aktualizacja: 24/02/2026 14:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama