Pogotowie w Jeleniej Górze odebrało dzisiaj (poniedziałek, 20 stycznia) trzy nowe karetki. Jedna z nich jeździć będzie na terenie powiatu kamiennogórskiego.
Karetki kupione zostały dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia (o dotacji pisaliśmy w sierpniu). Ministerstwo przekazało na każdą z karetek 400 tys. zł. Zakup trzech pojazdów kosztował ponad 1,3 mln zł. Różnicę pokryło pogotowia z własnego budżetu.

Trzy karetki to volkswageny craftery z dwulitrowym silnikiem, manualną skrzynia biegów i napędem na cztery koła. Samochody rejestrowane są jako ciężarowe, kierowcy muszą mieć prawo jazdy kategorii C.
Kupione karetki są częściowo wyposażone, pozostałe elementy przełożone zostaną z zastępowanych pojazdów. W Kamiennej Górze nowa karetka zastąpi dziesięcioletniego mercedesa, który trafi do rezerwy. Crafter pełnić będzie funkcję karetki S - specjalistyczna.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze