Reklama

Craftery dla pogotowia

Pogotowie w Jeleniej Górze odebrało dzisiaj (poniedziałek, 20 stycznia) trzy nowe karetki. Jedna z nich jeździć będzie na terenie powiatu kamiennogórskiego.

 

Karetki kupione zostały dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia (o dotacji pisaliśmy w sierpniu). Ministerstwo przekazało na każdą z karetek 400 tys. zł. Zakup trzech pojazdów kosztował ponad 1,3 mln zł. Różnicę pokryło pogotowia z własnego budżetu.

Trzy karetki to volkswageny craftery z dwulitrowym silnikiem, manualną skrzynia biegów i napędem na cztery koła. Samochody rejestrowane są jako ciężarowe, kierowcy muszą mieć prawo jazdy kategorii C.

Kupione karetki są częściowo wyposażone, pozostałe elementy przełożone zostaną z zastępowanych pojazdów. W Kamiennej Górze nowa karetka zastąpi dziesięcioletniego mercedesa, który trafi do rezerwy. Crafter pełnić będzie funkcję karetki S - specjalistyczna.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama