Radni gminy Kamienna Góra zajmowali się dzisiaj projektem budżetu tego samorządu na 2025 rok.
Projekt przygotowany przez wójta zakładał 94,4 mln zł dochodów i 96,7 mln zł wydatków. Wydatki majątkowe mają pochłonąć 40,2 mln zł z tego 12,9 mln z dochód gminy, reszta to dotacje. Na koniec roku zadłużenie gminy ma wynieść 11,3 mln zł.
Wśród planowanych inwestycji jest m.in. budowa 3 elektrowni fotowoltaicznych z magazynami energii (12,5 mln zł), remonty i budowa dróg m.in. w Ogorzelcu, Pisarzowicach, Rędzinach (17,4 mln zł), budowa wieży widokowej na Wielkiej Kopie (2,9 mln zł), budowa remizy OSP w Pisarzowicach (1 mln zł).
Radni nie zgłosili uwag do projektu. Przyjęli go jednogłośnie (15 radnych za).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze