Reklama

Bezpieczna droga do szkoły

13 września 2022 roku, uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, wzięli udział w akcji pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, wspólnie z zaprzyjaźnionym z dziećmi Komisarzem Lwem oraz Mrówką, wybrali się na wspólny spacer, podczas którego przypomnieli zasady poruszania się po drodze. Uczniowie doskonale pamiętali, gdzie należy przechodzić przez jezdnię i na co zwrócić uwagę. Pamiętali również, jakie zachowania na drodze mogą stanowić dla nich niebezpieczeństwo, a także, jak ważne jest to, żeby byli widoczni na drodze. Dla zapewnienia bezpieczeństwa po zmroku, uczniowie otrzymali odblaski, a dla osłody słodycze.

Pamiętaj!!!
- przechodź przez jezdnię tylko w miejscach do tego wyznaczonych
- zanim wejdziesz na przejście dla pieszych, upewnij się że jest bezpiecznie
- na pasach zachowaj szczególną ostrożność
- nie przebiegaj przez jezdnię ani nie zatrzymuj się na środku przejścia dla pieszych
- nie korzystaj z telefonu ani innych urządzeń
- zejdź z roweru i go przeprowadź jeśli chcesz przejść na drugą stronę

Reklama

mł. asp. Elwira Hajduga
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama