13 września 2022 roku, uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, wzięli udział w akcji pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, wspólnie z zaprzyjaźnionym z dziećmi Komisarzem Lwem oraz Mrówką, wybrali się na wspólny spacer, podczas którego przypomnieli zasady poruszania się po drodze. Uczniowie doskonale pamiętali, gdzie należy przechodzić przez jezdnię i na co zwrócić uwagę. Pamiętali również, jakie zachowania na drodze mogą stanowić dla nich niebezpieczeństwo, a także, jak ważne jest to, żeby byli widoczni na drodze. Dla zapewnienia bezpieczeństwa po zmroku, uczniowie otrzymali odblaski, a dla osłody słodycze.
Pamiętaj!!!
- przechodź przez jezdnię tylko w miejscach do tego wyznaczonych
- zanim wejdziesz na przejście dla pieszych, upewnij się że jest bezpiecznie
- na pasach zachowaj szczególną ostrożność
- nie przebiegaj przez jezdnię ani nie zatrzymuj się na środku przejścia dla pieszych
- nie korzystaj z telefonu ani innych urządzeń
- zejdź z roweru i go przeprowadź jeśli chcesz przejść na drugą stronę
mł. asp. Elwira Hajduga
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze