Żaden z radnych nie poparł pomysłu burmistrza Janusza Chodasewicza dotyczącego restrukturyzacji zadłużenia czynszowego.
Według projektu uchwały część mieszkańców Kamiennej Góry mogłaby ubiegać się o umorzenie odsetek i części zobowiązania podstawowego zadłużenia czynszowego. Umorzenie mogłoby dotyczyć 50 lub 70% długu. Po spełnieniu warunków zadłużony musiałby m.in. regularnie płacić obecne zobowiązania. Restrukturyzacja miałaby być jednorazową akacją, ograniczoną czasowo.
Radni obawiali się, że uchwała będzie okazją dla "cwaniaków", którzy nie płacili czynszów i nadal ich nie będą płacić. Wskazywali również, że nie otrzymali odpowiedzi na wnioski, które pojawiły się na komisjach. Nie było również dyskusji z burmistrzem na komisjach.
Pomysłu bronił zastępca burmistrza Paweł Fryc. Uchwały nie obronił. Za nie zagłosował żaden radny, 8 było przeciwko, 5 wstrzymało się od głosu.
fot. relacja wideo z sesji
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze