Mamy złą informację dla najemców komunalnych mieszkań w Kamiennej Górze. W 2025 roku czeka Was duża podwyżka czynszów.
Burmistrz Janusz Chodasewicz wydał już zarządzenie zmieniające tzw. stawkę bazową. To ona jest podstawą wyliczania czynszu w mieszkaniach komunalnych. Ostateczna stawka czynszu za konkretne mieszkanie uzależniona jest od taki bazowej oraz zniżek i zwyżek za wyposażenie mieszkania.
Obecnie stawka bazowa to 6,37 zł. Po podwyżce wynosić będzie 7,96 zł. To wzrost o 25%. Spółka Mieszkaniowa musi teraz obliczyć czynsze dla najemców i rozesłać informację o zmianie. Nowe stawki zaczną obowiązywać po 3 miesiącach od poinformowania mieszkańców, czyli od maja 2025 roku.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze