Reklama

Baśniowy Książ - wycieczka pełna wrażeń do Wałbrzycha

W dniu 8 grudnia 2025 roku uczniowie dwóch klas II c oraz III a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Zesłańców Sybiru w Lubawce, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, uczestniczyli w ciekawej wycieczce „Baśniowy Książ św. Mikołaja” do Zamku Książ w Wałbrzychu połączonej ze zwiedzaniem Palmiarni. Młodzi lubawczanie aktywnie kontynuowali swój udział w tegorocznym zadaniu publicznym „Imprezy turystyczno-krajoznawcze dla młodzieży szkolnej z Miasta Lubawka”, który organizowany jest dla nich przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Lubawka.

Grudzień to miesiąc mikołajkowo-świątecznych wycieczek więc młodzi lubawscy turyści wybrali się autokarem EUROTRANS z Kamiennej Góry na pełną atrakcji wycieczkę do Wałbrzycha. W programie znalazła się wizyta w wałbrzyskiej Palmiarni oraz magiczna przygoda „Baśniowy Książ Świętego Mikołaja” w Zamku Książ.

Reklama

Pierwszym przystankiem była Palmiarnia – miejsce, w którym dzieci mogły zanurzyć się w egzotycznym świecie roślin i zwierząt. Uczniowie z ciekawością odkrywali niezwykłe okazy roślin z różnych zakątków świata, obserwowali lemury, pawie, kolorowe ryby i żółwie. W ramach mikołajkowo-świątecznych zajęć czekały na nich również zagadki przyrodnicze, dzięki którym utrwalili swoją wiedzę. Na koniec najmłodsi chętnie kupowali drobne pamiątki, aby zatrzymać tę wyjątkową wizytę na dłużej.

Kolejnym etapem wyprawy był Zamek Książ, gdzie na dzieci czekała specjalna świąteczna trasa zwiedzania. Uczniowie poznali historię jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce, zwiedzili jego komnaty, krużganki i korytarze, a przy tym ruszyli na poszukiwania Świętego Mikołaja. Aby go odnaleźć, musieli wykonywać zadania przygotowane przez Śnieżynkę i Elfa – było przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Reklama

Zwieńczeniem dnia było spotkanie z samym Świętym Mikołajem. Każde dziecko otrzymało upominek oraz mogło zrobić pamiątkowe zdjęcie, które z pewnością przypomni im o tej wyjątkowej, grudniowej przygodzie. Wycieczka do Wałbrzycha okazała się doskonałą okazją do nauki, integracji i wprowadzenia dzieci w świąteczny nastrój. Uczestnicy wrócili autokarem EUROTRANS Kamienna Góra do Lubawki pełni wrażeń i nowych wspomnień.

Opiekunami uczestników mikołajkowej wycieczki byli: Monika Fedoruk i Magdalena Winter – wychowawczynie klas, Katarzyna Harasz i Wiktoria Porowska – nauczycielki współorganizujące oraz Jarosław Liszkowski – Porzewodniczący Komisji Turystyki Pieszej Oddziału PTTK „Ziemi Kamiennogórskiej” w Kamiennej Górze.

Reklama

Autorka tekstu: Wiktoria Porowska                                                                                                                                                                          Autorki zdjęć: Wiktoria Porowska, Magdalena Winter

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/12/2025 17:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama