W Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze reaktywowany został cykl spotkań z muzyką. Coroczne przedstawienia przerwała epidemia koronawirusa, dzisiaj szkoła wróciła do tradycji.
Do tej pory podczas Wieczorów pieśni polskiej prezentowana była muzyka filmowa oraz utwory z pierwszej i drugiej wojny światowej. W tym roku społeczność szkoły przygotowała Bajkowe hity.
Opowieść bazowała na bajce Jaś i Małgosia. W szkolnej wersji w historię wplecione zostały piosenki ze Smerfów, Czerwonego Kapturka, Gumisiów i Akademii Pana Kleksa. Jaś i Małgosia uwięzieni zostali razem z Czerwonym Kapturkiem. Dzieci uratował młody wuefista, a wyciągnięte przez dzieci wnioski, pozwoliły im "wyjść na ludzi".
Kolejny wieczór planowany jest za rok. Tematem mają być piosenki harcerskie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze