Reklama

456 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP

W środę (19 stycznia br.) wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 456 nowych pojazdów.

Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 175 milionów złotych otrzyma 456 jednostek OSP. Na tę sumę składają się:
- 164 mln 112 tys. zł z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG;
- 11 mln 103 tys. zł ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

Do jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu wynosi około 383 milionów złotych. - komunikat MSWiA

Jeden z tych wozów trafi do OSP Chełmsko Śląskie. Dla jednostki przeznaczony jest średni wóz.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama