W niedzielę, 18 grudnia, w krzeszowskim opactwie będzie obchodzone Święto Światła, dzień w którym upamiętniane jest odnalezienie Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej. Ikona odnaleziona została 18 grudnia 1622 roku, po prawie 200 latach od zaginięcia.
Plan obchodów:
7.00 – Godzinki ku czci NMP (zakrystia bazyliki mniejszej)
7.30 – Msza Święta przy Cudownej Ikonie (zakrystia bazyliki mniejszej)
10.00, 12.00 – Msza Święta
14.00 – Eucharystia w kościele pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku. Uroczyste otwarcie Domu Rekolekcyjnego „Na Szlaku Cysterskim” w Krzeszówku.
16.30 – Teatr ognia na placu kościelnym
17.00 – Procesja maryjna z zakrystii bazyliki i Msza Święta przed ołtarzem głównym
18.30 – Nabożeństwo Światła i koncert Radix Polonie „Gratiae Sanctae Mariae” – Oratorium o. Dawida Kusza OP

źródło: opactwo.eu
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze