Reklama

Dotacje dla samorządów przekroczyły 20 mln zł

- Słońce jasno świeci nad powiatem kamiennogórskim - mówił senator Krzysztof Mróz wręczając promesy dla samorządów. Przypomniał, że teren powiatu kamiennogórskiego był w okresie transformacji zapomniany. 

Do samorządów z terenu powiatu kamiennogórskiego trafiły ponad 20 mln zł dotacji. Oprócz senatora promesy przekazywała minister Marzena Machałek.

Prawie 4,6 mln zł do dotacje z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Poprzez samorządy pieniądze trafią na właścicieli zabytkowych obiektów.

Reklama

Ponad 10,7 mln zł to dotacje z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, szóstej edycji wsparcia dla gmin popegeerowskich.

- Każdy samorząd, który ma potrzeby i złoży dobry wniosek, ma szansę na dotację - mówiła Marzena Machałek wskazując, że dotacje otrzymały samorządy bez względu na opcję polityczną reprezentowaną przez wójta czy burmistrza.

Nowością są dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Informacja o przyznaniu tych pieniędzy podana została wczoraj. Powiat kamiennogórski otrzymał ponad 3,5 mln zł na remont drogi Uniemyśl- Okrzeszyn. To 80% zaplanowanych kosztów. Druga dotacja trafiła do Lubawki na przebudowę ul. Anielewicza w Lubawce. W tym przypadku dotacja to 70% kosztów, ponad 1,6 mln zł.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama