- Słońce jasno świeci nad powiatem kamiennogórskim - mówił senator Krzysztof Mróz wręczając promesy dla samorządów. Przypomniał, że teren powiatu kamiennogórskiego był w okresie transformacji zapomniany.
Do samorządów z terenu powiatu kamiennogórskiego trafiły ponad 20 mln zł dotacji. Oprócz senatora promesy przekazywała minister Marzena Machałek.
Prawie 4,6 mln zł do dotacje z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Poprzez samorządy pieniądze trafią na właścicieli zabytkowych obiektów.
Zobacz także:
Ponad 10,7 mln zł to dotacje z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, szóstej edycji wsparcia dla gmin popegeerowskich.
Zobacz także:
- Każdy samorząd, który ma potrzeby i złoży dobry wniosek, ma szansę na dotację - mówiła Marzena Machałek wskazując, że dotacje otrzymały samorządy bez względu na opcję polityczną reprezentowaną przez wójta czy burmistrza.
Nowością są dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Informacja o przyznaniu tych pieniędzy podana została wczoraj. Powiat kamiennogórski otrzymał ponad 3,5 mln zł na remont drogi Uniemyśl- Okrzeszyn. To 80% zaplanowanych kosztów. Druga dotacja trafiła do Lubawki na przebudowę ul. Anielewicza w Lubawce. W tym przypadku dotacja to 70% kosztów, ponad 1,6 mln zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze