Reklama

Wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - dotacje dla samorządów.

Znane są już wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. O dotacje mogły ubiegać się samorządy we własnym imieniu lub za właścicieli zabytków ze swojego terenu. Minimalny wkład własny to 2%. Wnioski mogły być składane w trzech kategoriach: do 150 tys. zł, do 500 tys. zł i do 3,5 mln zł.

Gmina Kamienna Góra otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 mln zł na zadanie Przebudowa ujęcia wody „Betlejem' w Krzeszowie z uwzględnieniem naprawy płyty dennej.

Dofinansowanie dla Lubawki to 490 tys. zł na Remont konserwatorski wnętrza kościoła p. w. Wniebowzięcia NMP w Lubawce.

Reklama

Gmina Marciszów otrzymała 392 tys. zł na zadanie Remont wieży ciśnień. Muzeum kolejnictwa w Marciszowie oraz 142,1 tys. zł na zadanie Opracowanie dokumentacji konserwatorsko-budowlanej remontu dachu i elewacji kaplicy cmentarnej w Wieściszowicach.

Do Kamiennej Góry trafią trzy dotacje. 350 tys. zł na Remont zabytkowego kamiennego muru wokół cmentarza komunalnego w Kamiennej Górze, 500 tys. zł na Remont jednego z najstarszych budynków w Kamiennej Górze przy ul. Karola Miarki 27, 150 tys. zł na Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla Zamku Kreppelhof w Kamiennej Górze.

Reklama

Powiat kamiennogórski otrzyma 1,176 mln zł na zadanie Renowacja elewacji zabytkowego kościoła pw. Św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze.

Województwo Dolnośląskie na Remont dachu budynku 1F Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. w Kamiennej Górze otrzyma 400 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama