Znane są już wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. O dotacje mogły ubiegać się samorządy we własnym imieniu lub za właścicieli zabytków ze swojego terenu. Minimalny wkład własny to 2%. Wnioski mogły być składane w trzech kategoriach: do 150 tys. zł, do 500 tys. zł i do 3,5 mln zł.
Gmina Kamienna Góra otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 mln zł na zadanie Przebudowa ujęcia wody „Betlejem' w Krzeszowie z uwzględnieniem naprawy płyty dennej.
Dofinansowanie dla Lubawki to 490 tys. zł na Remont konserwatorski wnętrza kościoła p. w. Wniebowzięcia NMP w Lubawce.
Gmina Marciszów otrzymała 392 tys. zł na zadanie Remont wieży ciśnień. Muzeum kolejnictwa w Marciszowie oraz 142,1 tys. zł na zadanie Opracowanie dokumentacji konserwatorsko-budowlanej remontu dachu i elewacji kaplicy cmentarnej w Wieściszowicach.
Do Kamiennej Góry trafią trzy dotacje. 350 tys. zł na Remont zabytkowego kamiennego muru wokół cmentarza komunalnego w Kamiennej Górze, 500 tys. zł na Remont jednego z najstarszych budynków w Kamiennej Górze przy ul. Karola Miarki 27, 150 tys. zł na Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla Zamku Kreppelhof w Kamiennej Górze.
Powiat kamiennogórski otrzyma 1,176 mln zł na zadanie Renowacja elewacji zabytkowego kościoła pw. Św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze.
Województwo Dolnośląskie na Remont dachu budynku 1F Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Sp. z o.o. w Kamiennej Górze otrzyma 400 tys. zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze