Dzisiaj (piątek, 2 kwietnia) przypada 16 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Organizację tradycyjnych uroczystości uniemożliwiły ograniczenia covidowe.
Wieczorem lubawski ratusz podświetlony został niebieskimi i żółtymi światłami. Przed wejściem ze zniczy ułożone zostały litery JP II. O godzinie 21:37, w godzinę śmierci Papieża, zabrzmiała strażacka syrena. Na rynek wjechał ford transit z OSP Lubawka z zapalonymi "kogutami". Z głośników słychać było głos Papieża.
W Kamiennej Górze uroczystości organizowane były tradycyjnie przy obelisku na ul. Papieża Jana Pawła II. Dzisiaj przy obelisku zapalone zostały znicze. O rocznicy pamiętali m.in. kibice Górnika Wałbrzych, którzy złożyli wiązankę kwiatów.
W obu miastach uroczystości nie były wcześniej zapowiadane, nie było więc wielu osób.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze