Reklama

16 rocznica

Dzisiaj (piątek, 2 kwietnia) przypada 16 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Organizację tradycyjnych uroczystości uniemożliwiły ograniczenia covidowe.

 

Wieczorem lubawski ratusz podświetlony został niebieskimi i żółtymi światłami. Przed wejściem ze zniczy ułożone zostały litery JP II. O godzinie 21:37, w godzinę śmierci Papieża, zabrzmiała strażacka syrena. Na rynek wjechał ford transit z OSP Lubawka z zapalonymi "kogutami". Z głośników słychać było głos Papieża.

W Kamiennej Górze uroczystości organizowane były tradycyjnie przy obelisku na ul. Papieża Jana Pawła II. Dzisiaj przy obelisku zapalone zostały znicze. O rocznicy pamiętali m.in. kibice Górnika Wałbrzych, którzy złożyli wiązankę kwiatów.

Reklama

W obu miastach uroczystości nie były wcześniej zapowiadane, nie było więc wielu osób.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama