Reklama

15. rocznica nadania szkole imienia Żołnierzy Sybiru

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubawce obchodzi 15 rocznicę nadania jednostce imienia Żołnierzy Sybiru. 30 maja (piątek) na dziedzińcu szkoły odbył się uroczysty apel.

W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście, w tym członkowie Związku Sybiraków. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele 31. Batalionu Radiotechnicznego z Wrocławia.

Rocznica nadania imienia szkole stała się okazją do przypomnienia historii Sybiraków. Uczniowie Zespołu Szkół w Lubawce, wchodząc w dorosłość, zabierają ze sobą nie tylko wiedzę, ale też świadomość historyczną i moralne drogowskazy. To właśnie dzięki takim inicjatywom młodzież może lepiej zrozumieć, czym są wartości narodowe i jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o przeszłości.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/05/2025 13:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama