Reklama

11 listopada w Lubawce

W Lubawce Narodowe Święto Niepodległości obchodzone będzie przez trzy dni.

10 listopada o godz. 19:00 na lubawskim rynku odbędzie się uroczyste wciągnięcie flagi na nowo powstały maszt, później zaprezentowana zostanie tradycyjna część artystyczna w formie Akademii w holu ratusza, podczas której wystąpią: młodzież z ZS-P w Lubawce, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Zespół Wrzos i Orkiestra Dęta z Lubawki.

Drugiego dnia o godz. 16:15 odbędzie się przemarsz z rynku na cmentarz, gdzie zostaną złożone wieńce i znicze w kwaterze poległych za ojczyznę. O godz. 17:00 w kościele parafialnym będzie sprawowana Msza Święta za Ojczyznę oraz Mieszkańców Gminy Lubawka.

Reklama

12 listopada o godz. 19:00 odbędzie się koncert zespołu Happysad. Wstęp na to wydarzenie jest biletowany - bilety dostępne są na stronie goingapp.pl.

 

Maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 8792,32 zł, z czego dotacja z budżetu państwa wyniosła 7792,32 zł.

Celem głównym projektu „Pod Biało-Czerwoną” jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama