W Lubawce Narodowe Święto Niepodległości obchodzone będzie przez trzy dni.
10 listopada o godz. 19:00 na lubawskim rynku odbędzie się uroczyste wciągnięcie flagi na nowo powstały maszt, później zaprezentowana zostanie tradycyjna część artystyczna w formie Akademii w holu ratusza, podczas której wystąpią: młodzież z ZS-P w Lubawce, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Zespół Wrzos i Orkiestra Dęta z Lubawki.
Drugiego dnia o godz. 16:15 odbędzie się przemarsz z rynku na cmentarz, gdzie zostaną złożone wieńce i znicze w kwaterze poległych za ojczyznę. O godz. 17:00 w kościele parafialnym będzie sprawowana Msza Święta za Ojczyznę oraz Mieszkańców Gminy Lubawka.
12 listopada o godz. 19:00 odbędzie się koncert zespołu Happysad. Wstęp na to wydarzenie jest biletowany - bilety dostępne są na stronie goingapp.pl.
Maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod Biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 8792,32 zł, z czego dotacja z budżetu państwa wyniosła 7792,32 zł.
Celem głównym projektu „Pod Biało-Czerwoną” jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze