aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów

Niecodzienni uczestnicy brali dzisiaj (sobota, 24 lipca) udział w mszy świętej w Krzeszowie. W bazylice pojawili się żołnierze I Pułku Strzelców Konnych Księstwa Warszawskiego.

Kamienna Góra - Ragnarok

Nową propozycję dla turystów przygotowano dzisiaj (sobota, 24 lipca) przy wejściu do podziemi Arado w Kamiennej Górze.

Krzeszóe - fot. epb

Europejska Perła Baroku kontynuuje prace konserwacyjne i restauracyjne przy zabytkach ruchomych znajdujących się w kompleksie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Dzięki funduszom Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Wspieranie Działań Muzealnych w tym roku przeprowadzona zostanie konserwacja zabytkowej XIX-wiecznej chrzcielnicy, która przechowywana jest w dawnym Kościele Klasztornym pw. Wniebowzięcia NMP. Koszt całkowity zadania: „Krzeszów, Muzeum opactwa, kontynuacja konserwacji zbirów muzealnych – Chrzcielnica (pocz. XIX w.) wyniesie 32 000 zł. Wysokość dofinansowania to 25 500 zł. W ramach zadania zostanie przeprowadzona pełna konserwacja techniczna i estetyczna zabytku, który po zakończonych pracach będzie eksponowany w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

Chełmsko Śląskie - POprostu-poPOLSKU

W Chełmsku Śląskim odbył się ostatni z koncertów zaplanowanych w ramach festiwalu Scena Kamienica: POprostu-poPOLSKU. Muzycy zagrali w kościele pw. św. Rodziny.

Lubawka - święto miasta

W Parku Watra trwa Święto Miasta Lubawka. Zabawie sprzyja pogoda. Na scenie wystąpili już miejscowi wykonawcy, powoli zbliżamy się do koncertu gwiazdy.

fot. facebook/ CBK

Centrum Biblioteczno- Kulturalne gminy Kamienna Góra otrzymało grant z Narodowego Centrum Kultury. Pieniądze pomogą w przygotowaniu placówki do prowadzenia działalności on-line.

Marek Dańczak

Marek Dańczak, były dyrektor Centrum Kultury w Kamiennej Górze, ma nową pracę. Po krótkiej przerwie wrócił do działań, które prowadził przez ponad 30 lat.

Kamienna Góra - Czekoladowa fiesta

Dzisiaj (niedziela, 11 lipca) na stadionie przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze odbyła się Czekoladowa Fiesta, zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Czekolady.

Lubawka - Letni Piknik Strażacki

Tłum ludzi wypełnił dzisiaj (niedziela, 11 lipca) plac przed remizą strażacką w Lubawce. Odbywa się Letni Piknik Strażacki. Dochód z imprezy przekazany zostanie na działalność statutową OSP Lubawka.

operetka

Dzisiaj (piątek, 9 lipca) na terenie powiatu kamiennogórskiego występowali artyści Operetki Wrocławskiej.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

REKLAMA

ds21