Reklama

Zuchy z powiatu kamiennogórskiego bawiły się w Lubawce

Dom Kultury w Lubawce gościł dzisiaj zuchy z całego powiatu kamiennogórskiego i nie tylko.

Od wczoraj zuchy biorą udział w III Przystanku Zuchowych Artystów „Kamgórek”. Bazą jest sala gimnastyczna Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze. Tematem przewodnik tegorocznej edycji imprezy jest wyplatanie. Wczoraj zuchy przygotowywały obrazy z wełny i wikliny, dzisiaj wykonywać będą kosze. W ramach przystanku zaplanowano również spotkanie z muzami i sceniczne występy. Dzisiaj zuchy wsiadły w pociąg i przyjechały do Lubawki. Wystąpiły na scenie miejscowego Domu Kultury.

Reklama

Występy były oceniane. Jury przyznało nagrody w pięciu kategoriach. W kategorii „Zuchowa Nuta” wygrała 1 Gromada Zuchowa „Strażnicy Bajek” z autorską piosenką „Autostrada radości”. W kategorii „Tropem Piosenki” jury najwyżej oceniły występ 8 Lubawskiej Gromady Zuchowej „Chochliki”, czyli piosenkę „Doktor Oj Boli”. W kategorii „Zuch na Szlaku” pierwsze miejsce zajęła 818 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” z piosenką swojej gromady „Leśne Skrzaty”. W kategorii „Zuch na Fali” wygrała 80 Kamiennogórska Gromada Zuchowa „Dzielne Orlęta” z piosenką „Bum cyk cyk”. W kategorii „Zuchulele” pierwsze miejsce zajęła Inga Guzik z 818 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z piosenką „To zuchy”.

Dla wszystkich zuchów wystąpił teatr Złota Kaczka z Wrocławia.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama