Dom Kultury w Lubawce gościł dzisiaj zuchy z całego powiatu kamiennogórskiego i nie tylko.
Od wczoraj zuchy biorą udział w III Przystanku Zuchowych Artystów „Kamgórek”. Bazą jest sala gimnastyczna Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze. Tematem przewodnik tegorocznej edycji imprezy jest wyplatanie. Wczoraj zuchy przygotowywały obrazy z wełny i wikliny, dzisiaj wykonywać będą kosze. W ramach przystanku zaplanowano również spotkanie z muzami i sceniczne występy. Dzisiaj zuchy wsiadły w pociąg i przyjechały do Lubawki. Wystąpiły na scenie miejscowego Domu Kultury.
Występy były oceniane. Jury przyznało nagrody w pięciu kategoriach. W kategorii „Zuchowa Nuta” wygrała 1 Gromada Zuchowa „Strażnicy Bajek” z autorską piosenką „Autostrada radości”. W kategorii „Tropem Piosenki” jury najwyżej oceniły występ 8 Lubawskiej Gromady Zuchowej „Chochliki”, czyli piosenkę „Doktor Oj Boli”. W kategorii „Zuch na Szlaku” pierwsze miejsce zajęła 818 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” z piosenką swojej gromady „Leśne Skrzaty”. W kategorii „Zuch na Fali” wygrała 80 Kamiennogórska Gromada Zuchowa „Dzielne Orlęta” z piosenką „Bum cyk cyk”. W kategorii „Zuchulele” pierwsze miejsce zajęła Inga Guzik z 818 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z piosenką „To zuchy”.
Dla wszystkich zuchów wystąpił teatr Złota Kaczka z Wrocławia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze