Reklama

Zmiany w systemie zagospodarowania odpadów

Od 1 stycznia zmieniamy w Kamiennej Górze sposób składania deklaracji śmieciowych. Zmieni się też wysokość miesięcznej opłaty za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

 

Zmiana w sposobie składania deklaracji dotyczy mieszkańców budynków wielorodzinnych. Dotychczas indywidualnie deklarowali oni liczbę osób zamieszkujących poszczególne lokale i sposób zagospodarowania odpadów komunalnych.

Od nowego roku deklaracje w imieniu mieszkańców będą składali: zarządcy budynków, spółdzielnie mieszkaniowe lub zarządy wspólnot w przypadku nieruchomości zarządzających się samodzielnie.

Te zmiany na razie nie dotyczą mieszkańców budynków zarządzanych przez kamiennogórską Spółkę Mieszkaniową. Dla nich sposób składania deklaracji zmieni się od 1 lipca 2020 r.

Reklama

Urząd Miejski w Kamiennej Górze apeluje do mieszkańców o rzetelne przedkładanie zarządcom informacji, na temat liczby osób faktycznie zamieszkujących w poszczególnych lokalach.

Jednocześnie informujemy o obowiązku uregulowania wszelkich należności z tytułu opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałymi do 31 grudnia 2019 r. na dotychczasowe indywidualne numery rachunków bankowych.

To niejedyna zmiana w systemie zagospodarowania odpadów. Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wymusiła podwyżki cen w całej Polsce. Rada miasta w Kamiennej Górze na ostatniej sesji podjęła uchwałę o nowej stawce. Od 1 stycznia miesięczna opłata będzie wynosiła 20 zł od osoby.
Mieszkańcy domów jednorodzinnych będą mogli obniżyć tę stawkę o 2 zł, w przypadku zadeklarowania korzystania z ogrodowego kompostownika.
Nowe ogólnopolskie przepisy nakładają też na mieszkańców obowiązek segregowania odpadów. Osoby, które nie będą tego robiły, będą musiały uiścić karną opłatę w wysokości dwukrotności normalnej stawki, czyli 40 zł.
Nowa uchwała zmienia też zasady rozliczenia nieruchomości niezamieszkałych. Ich właściciele powinni złożyć w styczniu nowe deklaracje ze zmienionymi stawkami za pojemniki. Opłaty są niższe od dotychczasowych. Miesięczna stawka za pojemnik o pojemności 120 litrów wynosi 5,89 zł, za pojemnik 240-litrowy - 11,78 zł oraz 54 zł za pojemnik o pojemności 1100 litrów.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama