Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Kamienna Góra oraz Nadleśnictwa "Śnieżka" kontrolowali dzisiaj tereny, na których nie można biwakować. Ujawnili obozowiska, w którym przebywali zbieracze jagód. Interwencja skończyła się grzywną, likwidacją obozowiska i uprzątnięciem lasu.
Nadleśnictwo Kamienna Góra przypomina, że legalne biwakowanie na terenie nadleśnictwa możliwe jest na obszarze ponad 1600 hektarów lasu. To teren objęty programem "Zanocuj w lesie".
Na części obszaru nadleśnictwa nie ma możliwości biwakowania. To m.in. obszary Natura 2000, miejsca ochrony cietrzewia czy też otulina Karkonoski Park Narodowy. Właśnie w takim niedozwolonym miejscu biwakowali zbieracze jagód.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze