Przez całe dzisiejsze przedpołudnie nad kamiennogórskim zalewem trwały zajęcia związane z ekologią. Imprezę zorganizowali członkowie inicjatywy społecznej Zielona Kamienna Góra.
Kolejne grupy głównie dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli brały udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Kamienna Góra. Uczestnicy uczyli się m.in, rozpoznawania drzew. Podczas spotkań odbywały się konkursy dotyczące drzew i owadów zapylających. Dużym zainteresowaniem cieszyło się sadzenie drzew. Nad zalewem posadzonych zostało dzisiaj 20 drzew owocowych.
Każdy z uczestników spotkania mógł otrzymać sadzonkę drzewa lub krzewu. Organizatorzy przygotowali do rozdania kilkaset roślin różnych gatunków.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze