W ubiegłym tygodniu kamiennogórzanin Arkadiusz Dybiec zdobył szczyt Kazbek (5047 m n.p.m.) na Kaukazie, na terenie Gruzji.
Kamiennogórzanin uczestniczył w wyprawie z Tomaszem Mierzejewskim (Zielona Góra) oraz Krzysztofem Sabacińskim (Szprotawa).
Była to druga próba zdobycia szczytu przez A. Dybca. Przed rokiem, po zdobyciu Elbrusa (5642 m n.p.m.), z powodów zdrowotnych, musiał zrezygnować z walki o kolejny szczyt. W tym roku grupa trafiła na okno pogodowe, góra odpłaciła za wysiłek pięknymi widokami.
Trójka wspinaczy planuje kolejne wyprawy w 2019 roku.
fot. Arkadiusz Dybiec i Krzysztof Sabaciński
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze