Istnieje możliwość otrzymania drogą elektroniczną zaświadczenia dla pracodawcy o oddaniu krwi.
W tym celu należy zalogować się na swoje Indywidualne Konto Pacjenta (IKP) - w zakładce "Apteczka" należy odnaleźć zakładkę "Krwiodawstwo" i wybrać opcję "Złożenie wniosku lub udzielenie zgody".
Zachęcamy do korzystania na stałe z wygodnej opcji e-usługi
Aby złożyć wniosek o zaświadczenie należy:
1. Zalogować się na swoje konto IKP – https://pacjent.gov.pl/
2. Wybrać zakładkę „Apteczka”.
3. Wybrać zakładkę „Krwiodawstwo”.
4. A następnie wybrać zakładkę „Złożenie wniosku lub udzielenie zgody”.
5. Z listwy rozwijalnej wybierz rodzaj wniosku a następnie Centrum Krwiodawstwa do którego wniosek ma zostać wysłany. Należy wybrać Centrum Krwiodawstwa w którym oddana została krew lub jej składniki.
6. Na koniec należy złożyć wniosek za pomocą przycisku „Wyślij”
7. Status złożonych wniosków można sprawdzić w zakładce „Krwiodawstwo” -> „Lista złożonych wniosków”
WAŻNE Wystawione przez RCKiK zaświadczenie dla pracodawcy wróci do dawcy za pośrednictwem IKP.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze