Jak poinformował premier Republiki Czeskiej Andrej Babiš w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 marca) wszystkie czeskie granice zostaną zamknięte.
Wjazd do Czech będzie ograniczony. Przejechać będą mogły tylko ciężarówki, ratownicy, autobusy i pociągi. Obcokrajowcy będą mogli wjechać tylko jeżeli posiadają stałe lub tymczasowe zameldowanie na terytorium Czech. Obywatele Republiki Czeskiej nie będą mogli opuszczać kraju.
Jednocześnie ograniczenia nie będą dotyczyć osób pracujących w zakładach zlokalizowanych do 50 kilometrów od granicy.
Rząd czeski wprowadził również obowiązkową kwarantannę dla wszystkich wracających z terenów objętych epidemią.
Na drogach spodziewać się można wzmożonych kontroli.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze