Reklama

Zabetonują rynek w Chełmsku Śląskim?

Gmina Lubawka zaprezentowała koncepcje rewitalizacji rynków w Chełmsku Śląskim i Lubawce. 

- Rynek w Chełmsku Śląskim to przestrzeń, która od lat wymagała uporządkowania – zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Jego obecny stan nie przystaje do potrzeb mieszkańców ani do rosnącego zainteresowania turystów. - piszą urzędnicy. Propozycja zakłada likwidację części miejsc parkingowych. W centralnej części rynku nie będzie zieleni, ma zostać przystosowana do organizacji imprez bez konieczności zamykania drogi. W efekcie w centrum pojawi się kamienny plac.

Reklama

Dla odmiany rynek w Lubawce zazieleni się. Również na tym placu zniknie część miejsc parkingowych, ale pojawi się więcej zieleni.

Efekty rewitalizacji mamy poznać do końca 2026 roku.
 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: facebook / gmina Lubawka
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama