Gmina Lubawka zaprezentowała koncepcje rewitalizacji rynków w Chełmsku Śląskim i Lubawce.
- Rynek w Chełmsku Śląskim to przestrzeń, która od lat wymagała uporządkowania – zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Jego obecny stan nie przystaje do potrzeb mieszkańców ani do rosnącego zainteresowania turystów. - piszą urzędnicy. Propozycja zakłada likwidację części miejsc parkingowych. W centralnej części rynku nie będzie zieleni, ma zostać przystosowana do organizacji imprez bez konieczności zamykania drogi. W efekcie w centrum pojawi się kamienny plac.
Dla odmiany rynek w Lubawce zazieleni się. Również na tym placu zniknie część miejsc parkingowych, ale pojawi się więcej zieleni.
Efekty rewitalizacji mamy poznać do końca 2026 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze