Podczas wczorajszej akcji "Prędkość" kamiennogórscy policjanci przeprowadzili kontrole 50 kierujących. W aż 39 przypadkach przyczyną kontroli była przekroczona prędkość.
- Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. - przypomina sierżant sztabowa Katarzyna Trzepak-Balicka z kamiennogórskiej komendy.
Stawki mandatów za przekroczenie prędkości:
11 – 15 km/h – 100 zł mandatu i 2 punkty karne;
16 – 20 km/h – 200 zł mandatu i 2 punkty karne;
21 – 25 km/h – 300 zł mandatu i 4 punkty karne;
26 – 30 km/h – 400 zł mandatu i 4 punkty karne;
31 – 40 km/h – 800 zł mandatu i 6 punktów karnych;
41 – 50 km/h – 1000 zł mandatu i 8 punktów karnych;
51 – 60 km/h – 1500 zł mandatu i 10 punktów karnych;
61 – 70 km/h – 2000 zł mandatu i 10 punktów karnych;
od 71 km/h – 2500 zł mandatu i 10 punktów karnych.
Kierowca złapany za przekroczenie prędkości o 50 km/h na terenie zabudowanym straci prawo jazdy na trzy miesiące.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze